• 0216 540 80 88
  • hasanbasturk37@hotmail.com

Maltepe Kartonpiyer 0216 540 80 88

şerifali-kartonpiyer-alci-kemer-gobek

Maltepe Kartonpiyer 0216 540 80 88

Maltepe Kartonpiyer 0216 540 80 88

maltepe-kartonpiyer-alci-kemer-gobek

maltepe-kartonpiyer-alci-kemer-gobek

Maltepe Kartonpiyer

Hayat hızla akıp giderken beraberin de birçok ihtiyaçta doğuruyor. Yeme, içme, barınma bu ihtiyaçların başında gelir. Bu ihtiyaçlar geçmişten günümüze kadar insan yaşamının devamlılığı için olamazsa olmaz ihtiyaçlardandır. Gelişen ve hızla değişen dünya şartlarında bu ihtiyaçları karşılamak gereksinimi duyulmuştur. Barınma ihtiyacını karşılamak için birçok çalışmalarda bulunulmuştur. Yeni binalar inşa edilmiş insanlar buralarda yaşamını sürdürmüştür. İnsanlar ilk başlarda sadece başlarını sokacak evler isterken estetik zevklerin ortaya çıkması sonucu daha yeni arayışlara girmişlerdir. İnsan ihtiyacının son zamanlara değişmesi barındıkları yerden haz almak ve oraları daha nezih ortamlara dönüştürme çabasını doğurmuştur. Bu çabalardan biri de ev ve i yerlerinde şu sıralar çokça rastladığımız kartonpiyer kullanımıdır. Kartonpiyer kullanımı ev ve iş yerlerindeki göz kirliliğini önlemek ve daha güzel bir görünüm sağlamak için tavanın duvarla birleştiği yerlere yapılan düzeltmelerdir. Kişilerin isteklerine ve zevklerine göre birçok kartonpiyer modeli bulunmaktadır.

Kartonpiyerler genel olarak beyaz renklidir ve daha sonra parlaklık ve estetiklik katmak için boyanabilir durumdadır. Kartonpiyerler alçıpan ve köpükle yapılan kartonpiyerler olarak değişiklik gösterir. Bu iki seçenekte nemlenmeye ve küflenmeye dayanıklı olup kullanım ömrü oldukça uzundur. Kartonpiyerlerin tavanda birleşmesini sağlayan aparatlarda stropiyer adı verilir stropiyer de birçok seçenek önümüze sunulabilir. Kartonpiyer kullanımının bir başka seçeneği olan stropiyerler de kartonpiyerle aynı özelliklere sahiptir. Tavan için yapılan bir başka yapı ise yine son zamanlarda sıklıkla kullanılan asma tavan seçeneğidir asma tanlarda alçıpan asma tavan, metal asma tavan, taş yünü asma tavan, deri asma tavan ve ahşap asma tavan olmak üzere yapıldığıdır hammaddenin özelliklerine göre de adlandırılabilir. Metal asma tavanlar genellikle iş yerlerinin ofislerinde kullanılır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları metal asma tavan tercihinizi şekillendirebilir.

Maltepe kartonpiyer

Taş yünü de asma tavanlarda kullanılan bir başka asma tavan seçenekleridir. Son zamanlarda popüler olan diğer inşaat yapısında kemerlerdir kemerler genel itibariyle alçıpan ile yapılıyor. Ev ve iş yerlerinin giriş veya salonlarında karşımıza çıkan bu yapıda oldukça iyi bir görünüm katar. Ev ve iş yerlerinin aydınlatılmasında kullanılan yeni yeni kullanımı yaygınlaşan aydınlatma seçenekleri ortaya çıkmıştır. MALTEPE-KARTONPİYERSpot aydınlatmalar evin veya iş yerinin aydınlatılmasında hem enerji tasarrufu hem de şık bir görünüm kazanmasını sağlar. Işıkların parlaklığından etkilenmemek ve rahatsız olmak istemeyenlerin de tercihi gizli ışık seçeneğidir. Asma tavanlarla birlikte kullanılmaya başlayan asma tavan seçenekleri de spot LED tavanlardır spot LED tavan yeni yeni kullanılmaya başlasa da giderek yaygınlaşan bir tasarım şekli olmuştur. Bu sayede hem aydınlatmada hem de tavan yapısında hoş bir görünüm ortaya çıkmıştır. Tavan yapılarından başka olarak evlerin duvarlarına yapılan tasarım şeklide nişlerdir. Niş kullanımının eskilere kadar dayandığı gözlenmektedir. Eski zamanlarda nişler genel itibariyle raf şeklinde kullanılırken günümüzde estetik haz uyandırmak için kullanılır. Resim tablo kitaplık ve diğer süs eşyalarının konulduğu nişler ışıklandırma yöntemleriyle birlikte oldukça zarif bir görünüm kazanıyor. sizeler de ev ve iş yerlerinizde kartonpiyer, kemer, asma tavan ve niş gibi evin görünümüne ayrı bir doku kazandıran yapılardan yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken iyi bir usta yardımıyla bu işi en kısa zamanda çözmek olmalıdır. Unutmayın ki bu yapıların yapılması için işi iyi bilen ustalar tercih edilmelidir. Aksi tekdirde istediğiniz estetiğe ulaşmak biraz zorlaşır. Ufak bir araştırma sonucu bile çevrenizde bu işten iyi anlayan ustalar olduğunu fark edebilirsiniz. Maltepe kartonpiyer de size bu işi en iyi şekilde veren ustalara sahiptir. Bu ustalarla telefon internet veya direkt olarak ofislerinde birebir irtibata geçerek yardım alabilirsiniz.

kartonpiyerci

Mesajınızı bırakın